pondelok 12. októbra 2009

"starý" KingTiger opäť vo forme (pokračovanie)

Trochu som sa nechal uniesť stavbou a na fotky som skoro zabudol. preto ich pridávam až teraz...
Pokračoval som teda výrobou zimmeritu na korbe, veži a blatníkoch kde som použil odlišný vzor. zadný poklop na veži som radšej nahradil pancierovou doskou navarenou niekde v polnej opravovni... zvar som napodobil nad sviečkou vytiahnutý kúsok rámčeku ktorý má štruktúru naznačenú skalpelom a po nalepení bol zmäkčený riedidlom C-6000. svetlomet som niež vymenil za iný typ a dokonca som mu vymenil aj miesto na korbe. Na pásoch boli stále výrazné stopy po vyhadzovačoch takže treba brúsiť do zbláznenia... Nahradenie všetkých madiel za drôtené a model pripravený na farbu... Základ zmes farieb Tamiya XF-57 Buff a XF-59 desert yellowpribližne v pomere 5:1. Vzor kamufláže je striekaný na jednej strane cez masku a na druhej s plynulým prechodom striekaný odruky. Použil som mix farieb desert yellow a redbrown v pomere cca 2:1 . Nasledoval lesklý lak fading wash filtre a na veži sa mi experimentom podarili urobiť pekné stekance... po nástreku kamufláže som ešte všetky polia kde "odpadol" zimmerit nafarbil základovkou z továrne. po fadingu mi pripadá ako ružová ale nejak sa v tom neviem poriadne zorientovať 8-)2 komentáre:

  1. Technologicky zvládnuté dobre, ale myslím, že v reále by takto asi funkčný stroj mohol vyzerať sotva.Na tvojom mieste by so radšej skúsil dorobiť zimmerit na olúpané miesta a normálne to celé znova nastriekať.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. 8-) Máš pravdu. asi ťažko by sa zimmerit olúpal na takto veľkých poliach, ale je to predsa len SCI-FI takže mi to až tak neprekáža. chcel som vlastne vyskúšať nejaké tie nové patinovacie techniky a opraviť model ktorý má pre mňa vysokú hodnotu 8-)

    OdpovedaťOdstrániť