štvrtok 11. júna 2009

Zis-2 s posádkou (3.časť)


Začal som teda prípravou na striekanie. kolesá som napichol na špáradlá a zo zvyšného rámčeku som vytvoril "stojan", ktorý je v rovnakej výške ako kolesá. Týmto spôsobom som zaistil nepoškodenie častí modelu, ktoré sa nachádzali v úrovni kolies. Strieakť sa mi veru nechcelo tak som začal pracovať na podložke. na internete som našiel fotku (viď obrázok-hore) kde je Zis-2 umiestnený v nejakom nižšom zákope na vrcholku kopca. Vnuklo mi to myšlienku o mojej budúcej dioráme. Zo sadro-kartonu som na lupienkovej pílke vyrezal obdĺžnik s oblými hranami. všetky hrany a boky som vybrúsil a celý podstavec som zalakoval auto-lakom. Na vrchnú plochu som naniesol sádru. Pomocou sklenenej doštičky som urobil menšiu hrádzu, aby na už pripravený podklad nestiekla daľšia sádra, ktorú som spravil hustú,aby sa dala lepšie formovať už na konečný tvar budúceho zákopu. Po vytvrdnutí som sklíčko opatrne odsránil a hladkú plochu steny zákopu som natrel disperzným lepidlom a nalepil malé hranoly z narezaných krbových zápalok. podpery sú z narezaného špáradla, zapustené do podložky. Neskôr som disperzným lepidlom natrel celú plochu zákopu aj s plochou ktorá znázorňuje sklon na vrchole kopca. Posypal som všetko preosiatou hlinou a malými kamienkami. Celé som to ešte raz prestriekal auto-lakom v spreji a nechal vyschnúť. Celé som to nastriekal zmesou XF-52 flat earth s trochou XF-64 red brown. Na niektoré miesta som naniesol disperzné lepidlo a posypal trávou, ktorú som ešte dodatočne farbil tmavšímy odtieňmi zelenej. Tam kde farba nebola som prepášil veľmi zriedenou zmesou XF-57 Buff s XF-flat earth. Na daľší deň som sa predsa len pustil do striekania modelu. model som aj s figúrkami nastriekal zakladovým odtieňom a po vyschnutí som kanón nastriekal farbou XF-58 olive green s kvapkou XF-57 Buff.

2 komentáre:

  1. S tou zemou na podložke by som sa trocha ešte pohral. Ten odtieň je moc jednoliaty. Skús to trocha rozrôzniť do iného odtieňa hnedej na niektorých miestach, hlavne vystupujúcich. A s tou trávou tiež ešte niečo urob, je moc jačavá(tá svetlá). Nájdi si na Googli nejaeké fotky krajiny alebo na missing lynx si nájdi nejaké dobré fotky diorám a snaž sa ísť podľa toho.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ta fotka je v podstate este len v polovici vystavby :D podlozky. travu som uz chcel necaht tak ale nieco s tym spravim. samozrejme este tam pojdu pigmenty buff, atd...

    OdpovedaťOdstrániť